Powszechnie uważa się, że wanny wolnostojące należą do luksusów. Producenci zadbali jednak o klientów i wprowadzili na rynek coraz to nowsze modele w bardzo szerokim przedziale cenowym. Wanny wolnostojące oferują wysoki komfort, a także stanowią dekorację do łazienki i świetnie podkreślają jej nieco prestiżowy charakter. Najlepszą opcją jest wyeksponowanie wanny na środku łazienki, co świetnie pozwoli stworzyć klimat salonu kąpielowego. Żeby tak urządzić łazienkę jest nam potrzebne przede wszystkim łazienka o dużych rozmiarach. Doskonałym wypełnieniem wyglądu wanny jest dobór odpowiedniej armatury.

Wannę wolnostojącą można również umieścić w narożniku lub pod ścianą. Takie rozwiązanie również będzie stylowe oraz oryginalne, a dzięki takiemu umiejscowieniu będzie można zastosować zwykłą baterię, dobierając jedynie pasujący stylistycznie model. Rozwiązanie to pozwoli zaoszczędzić wiele pieniędzy, ponieważ ceny baterii wolnostojących są zwykle duże.
Rynek udostępnia nam wszelkie wariacje stylistyczne tych wanien, można taką wannę dobrać stylistycznie do naszej łazienki. Dostępne są kształty owalne, okrągłe, prostokątne oraz wanny w stylu retro. Jeśli wybieramy kolor, to również paleta jest bardzo szeroka. Nie ma problemu ze znalezieniem wanny w kolorach czerni, czerwieni, złota itd. Wiele modeli znajdziemy również na rynku rodzimym. Na rynku jest pełen wybór wanien wolnostojących. Większość jest wykonana z akrylu, ale także z drewna czy kamienia. Elegancję, piękno oraz klasę baterii wolnostojących warto podkreślić odpowiednim oświetleniem. W dużych łazienkach świetnie sprawdzą się oświetlenia punktowe, które montowane są w podwieszany sufit.

Wanny wolnostojące wyposażone są także w parawany. Parawan jest montowany zarówno w wannach prostokątnych, jak i w tych posiadających inny kształt. Jest to idealnym rozwiązaniem jeśli jedni domownicy preferują długie kąpiele, a drudzy wolą wziąć szybki prysznic. Warto także zamontować inne dodatki do wanien wolnostojących, np. zagłówki, półki, uchwyty, a także nakładki. Wanna jest głównie miejscem przeznaczonym do relaksu i wypoczynku, dlatego należy wybrać wannę taką, która idealnie będzie spełniać nasze preferencję, a wybór jest przecież szeroki. W przeszłości wanny wolnostojące były bardzo modne, a obecnie ponownie wróciły do mody. Zostały odpowiednio zmodernizowane, co pozwoliło spełnić wymogi nowoczesnych łazienek. Ponadto wiemy, że wanny wolnostojące pasują niemal do każdego typu wnętrz, są wytrzymałe i z pewnością będą służyły przez długie lata.