Głaskanie, masowanie i uciskanie to czynności, które wykonuje się w trakcie masażu. Ma on zawsze bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Obecnie istnieje bardzo dużo rodzajów masaży, na które można się skusić w gabinetach i ośrodkach SPA. Jednym z nich jest profesjonalny masaż tajski. Co warto i nim wiedzieć?

Wprost z Tajlandii, czyli egzotyka znana na całym świecie

Masaże wpisane są w tradycje Tajlandii i cieszą się uznaniem na całym świecie. Profesjonalny masaż tajski został opracowany przez buddyjskich mnichów już 2500 lat temu i łączy się również z tamtejszą filozofią. Ma on służyć nie tylko ciału, ale również wpływać na duchowe odmłodzenie. Dlatego różni się on nieco od innych wariantów i opiera się na technikach akupresury, refleksologii, jogi pasywnej oraz rozciąganiu.

Masaż tajski – korzyści zdrowotne

Jak wyżej zostało wspomniane, opiera się on na wielu różnych technikach, dlatego jego pozytywne efekty są również bardzo wielorakie. Techniki oparte na akupresurze koncentrują się na uciskaniu najróżniejszych punktów znajdujących się na całym ciele. Według filozofii Dalekiego Wschodu w wyniku tego odblokowuje się sieć kanałów w naszym ciele, przez które może swobodnie przepływać energia. Odczuwamy to przede wszystkim jako wyjątkowe odprężenie, ale ma to również na celu rozluźnienie napiętych mięśni, które na co dzień powodują ból i dyskomfort. Dlatego profesjonalny masaż tajski polecany jest osobom szczególnie zestresowanym i cierpiącym na napięcia mięśni i stawów.

Masaż tajski niesie ze sobą również wiele innych korzyści zdrowotnych. Jego elementami są również rozciąganie, głaskanie i masowanie. Dzięki temu zapewnia on głębokie rozluźnienie i odprężenie, pomaga w pozbyciu się bólów mięśni, stawów czy głowy. Masowanie i rozciąganie w bardzo dużym stopniu wpływa na krążenie, dlatego jest on również polecany osobom, które mają problemy z krążeniem – pobudza przepływ krwi i limfy. Tkanki stają się lepiej dotlenione i pobudzone do wzrostu.

Profesjonalny masaż tajski ma również właściwości odchudzające, a na pewno wspomagające walkę z cellulitem. Skóra staje się gładsza, bardziej jędrna, elastyczna i nawilżona, a szczególnie wtedy gdy w czasie masażu stosuje się różnego rodzaju naturalne olejki. Po zakończonym seansie odczuwalny jest również przypływ pozytywnej energii, radości i siły do wykonywania codziennych czynności. Wpływa więc on nie tylko na aspekt cielesny, ale również duchowy, co zdecydowanie przekłada się na zadowolenie z tego rodzaju masażu.