pulsometry na palec

Pulsometr to niewielkie urządzenie, za pomocą można kontrolować dobrostan organizmu. Jest on chętnie wybierany przez sportowców podczas treningów. Pomaga on bowiem zoptymalizować rodzaj wysiłku, dzięki temu trening jest bardziej wydajny i bezpieczny.

Dlaczego wybór pulsometru jest tak ważny podczas treningu?

Nieodpowiednio dobrany trening może skutkować przetrenowaniem oraz kontuzjami. Ważne jest zatem to, aby dobierać rodzaj i intensywność aktywności fizycznej do możliwości organizmu. W sprzedaży dostępne są nie tylko pulsometry, ale również pulsoksymetry, które mierzą tętno oraz poziom natlenienia krwi.

Czym jest pulsometr?

Pulsometr to urządzenie, za pomocą którego można skutecznie monitorować pracę serca w czasie rzeczywistym. Pomaga on regulować intensywność podejmowanego wysiłku oraz ograniczać ryzyko kontuzji lub innych groźnych dla zdrowia konsekwencji.

W jaki sposób działa pulsometr?

Tego rodzaju urządzenie pracuje w sposób zbliżony do aparatów EKG. Odczytuje zmiany w zakresie impulsów elektrycznych, które odzwierciadlają tempo bicia serca.

Jakie rodzaje pulsometrów dostępne są w sprzedaży?

W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są różnorodne urządzenia, w tym pulsometry klastyczne, które umieszczane są na klatce piersiowej. Są one złożone z dwóch elementów, czyli czujnika mierzącego puls umieszczanego na wysokości piersi oraz mocowanego na nadgarstku odbiornika z wyświetlaczem. Poza tym, klienci mogą się decydować na zakup pulsometrów na palec.

Czym cechują się pulsometry na palec?

Pulsometry na palec to urządzenia jednoczęściowe. Mają one niewielkie rozmiary oraz nie wymagają przyczepiania do klatki piersiowej. Są one polecane osobom, które uprawiają sport w mniej intensywny i bardziej amatorski sposób. Co ciekawe, w ofercie sprzedaży dostępne mogą być nie tylko pulsometry na palec, ale również urządzenia przeznaczone dla rowerzystów, których elementy umieszcza się na klatce piersiowej oraz na kierownicy.

Jakie inne pomiary może wykonywać godny polecenia pulsometr?

Zaawansowane technologicznie urządzenia mogą wskazywać ilość zużytych podczas treningu kalorii czy spalonej tkanki tłuszczowej. Poza tym, można z nich odczytywać jakość i długość snu. Wśród innych funkcji dostępnych w godnych polecenia urządzenia wymienić można między innymi: alarm, kalendarz, krokomierz, licznik kalorii czy pomiar pokonanego dystansu. Kupujący mogą się również decydować na zakup urządzeń wyposażonych w powiadomienia, wibracje, jak również wskaźniki aktywności.